ZuZu Little

Program pro MŠ

ZUZU LITTLE

Tento program je určen dětem ve věku od 3 do 6 let. Celá jeho struktura je postavena na speciálních anglických výukových písních a videích, a to od 3 světově uznávaných společností: Super Simple, Maple Leaf Learning a Dream English.

video
play-sharp-fill

Co se naučíš s radostí, naučíš se na celý život…

PRO VŠECHNY DĚTI

Velkou výhodou tohoto programu je jeho využitelnost pro všechny děti nezávisle na jejich věku a jejich vstupní úrovni angličtiny. Vytvořili jsme totiž unikátní 3-letý cyklus, kdy každý rok jsou použity písničky pouze od jednoho z výše uvedených tvůrců. Každý rok je tak pro všechny děti stejně atraktivní, ať již měly angličtinu v předchozích letech nebo s ní teprve začínají. Některé písničky se třeba i vzájemně podobají, ale vždy obsahují i nějakou novou frázi či slovní zásobu. A pak je tu i spousta písniček na zcela nové, originální téma, prostě je tu stále nač se těšit.

SPRÁVNÁ VÝSLOVNOST

Videa a písně používané v tomto programu jsou melodické a hodně chytlavé. Mají jednoduchou slovní zásobu, která je dětem vždy vysvětlena česky. To je klíč k našemu úspěchu. Jelikož již textu rozumí, mohou si pak písničku opravdu naplno prožít a koncentrovat se na nasávání slovní zásoby a její správné výslovnosti. Jednotlivá slova a fráze spojujeme s gesty, pohybem a emocemi, což u dětí ještě více umocňuje jejich snadné zapamatování.

ODBOURÁNÍ STRACHU

Výuka probíhá 1x týdně a za rok se děti naučí 40-50 písní, což ve výsledku čítá desítky anglických frází se stovkami slov. Každá hodina má ustálenou strukturu, kde se známé střídá s novým v jasně daném rytmu, což podporuje u dítěte pocit bezpečí a sebejistoty. Dítě, které projde tímto programem, odbourá pocit strachu a vytvoří si k angličtině láskyplný vztah, který ho bude provázet po zbytek jeho života.

ZVĚDAVOST

Děti na závěr každé hodiny obdrží k novému tématu speciálně navržený pracovní list, který si vykreslí a spolu s paní učitelkou si z něj pak mohou vyrobit nějakou pomůcku či hru, které se mohou věnovat po čas celého týdne. Praxe ukazuje, že zejména u předškoláků je tato aktivita velice populární.

KAŽDODENNÍ KONTAKT

Doporučujeme zapojit i rodiče, aby dětem pouštěli písničky doma. K tomu jim slouží náš online přehrávač i elektronicky zpracované výstupy z výuky obsahující překlady textů, rady a tipy k výrobě pomůcky či hraní her, pokud se jim nevěnujete ve školce apod. Ideální však je, aby si děti zpívaly písničky po čas týdne přímo ve školce. Většinou si samy u paní učitelky vyžádají, aby jim ve volné chvíli nějaké oblíbené video pustila a je jen na ní, zda tak učiní.

JEDNODUCHOST

Jsme si vědomi toho, že mnozí učitelé ve školkách anglicky neumí a angličtiny se bojí. Velkou výhodou této metody je její jednoduchost. Texty písní jsou tak jednoduché, že i učitel neangličtinář si může s dětmi tyto písničky zazpívat nebo díky našim překladům případně i česky písničky dovysvětlit. Učitelé angličtináři pak jistě ocení snadnou a rychlou domácí přípravu na výuku.

[trx_button align=“center“ link=“https://anglictina-zuzu.cz/kontakt/“]KONTAKTUJTE NÁS[/trx_button]
Hide picture